Net-Log Misy

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Układ treści

Email Drukuj PDF

Portal zapewnia elastyczne formy prezentacji treści. Bez względu na to, czy wykorzystasz Portal! do prowadzenia bloga, serwisu informacyjnego, czy witryny firmowej, znajdziesz jeden lub więcej stylów wyświetlania swoich materiałów. Wygląd możesz dostosowywać dynamicznie do swoich preferencji. Sposób prezentacji materiałów na stronach nazywamy układem [layout]. Skorzystaj z poniższego przewodnika, aby poznać, jakimi rodzajami układów dysponujesz i jak je stosować.

Artykuły

Artykuły dodajemy i wyświetlamy w Portalu! niezwykle łatwo. Wszystkie są umieszczane w głównej części Twojego szablonu (oznaczonej znacznikiem component). W Portalu masz do dyspozycji trzy sposoby prezentacji artykułów. Każdy z nich za pomocą parametrów możesz dostosować do wymagań witryny. Wygląd i parametry prezentacji ustawiasz w pozycji menu, która udostępnia artykuły.

Przegląd

Przegląd, nazywany we wcześniejszych wersjach Joomla! blogiem, może wyświetlać w głównym obszarze prezentacji jeden lub kilka tekstów wprowadzających albo całych artykułów i odnośniki do pozostałych artykułów w sekcji lub kategorii. Obszar prezentacji można podzielić na kolumny oraz ustalić, czy i ile artykułów będzie prezentowane na całej szerokości, a ile w kolumnach. Wygląd przeglądu możesz dostosować do własnych potrzeb, korzystając z ustawień i parametrów (o parametrach przeczytaj poniżej) dostępnych podczas konfiguracji pozycji menu (a nie sekcji czy kategorii).

Przegląd archiwum

Przegląd archiwum jest podobny do zwykłego przeglądu, ale u góry, przed treścią pojawią się dodatkowo dwie rozwijane listy - miesięcy i lat oraz przycisk Szukaj, pozwalający użytkownikom przeszukiwać wszystkie zarchiwizowane artykuły, poczynając od wybranego miesiąca i roku.

Lista

Lista wyświetla w układzie tabelarycznym tytuły wszystkich artykułów z określonej sekcji lub kategorii. Nie wyświetla wstępów, a jedynie tytuły. O ilości wyświetlanych pozycji oraz dodatkowych szczegółach możesz zdecydować w parametrach pozycji menu. Układ tabeli zawiera również filtry, które pozwalają użytkownikom dostosować do swoich preferencji kolejność i ilość pozycji na jednej stronie (do 50).

Wpinacz

Wpinacz pozwala uruchamiać standardowe aplikacje oraz wyświetlać inne strony internetowe wewnątrz Twojej witryny. Inna strona lub aplikacja umieszczana jest w głównej części szablonu w specjalnej ramce wraz z macierzystym systemem nawigacji, tak, że wydaje się częścią strony i umożliwia przeglądanie kolejnych stron bez opuszczania Twojej witryny.

Parametry prezentacji

Parametry każdej szaty graficznej znajdziesz po prawej stronie edytora pozycji menu. Zestawy parametrów zależy w dużej mierze od typu wyglądu. Oczywiście, parametry można konfigurować.

Poprawiony: czwartek, 24 marca 2011 01:58  

Szukaj

Tłumacz Translate

E-broker bigmisy

 

 

 Co to jest ?

GlobalPortal system zarządzania treścią [CMS] do tworzenia i obsługi witryn internetowych oraz innych aplikacji sieciowych.

Zamów dziś swój projekt Tel. kom. 506 538 790 lub napisz w kontakcie, Ty też możesz mieć takie ładne strony www. Profesionalnie Tanio Starannie.

.

Co to jest komponent?

Global Komponenty to rozszerzenia, które odpowiadają za kompleksową

obsługę głównych treści witryny lub złożonych procedur. Kilka włączonych do instalacji Portalu!

Co to jest moduł?

Global Moduły są rozszerzeniami służącymi do prezentacji treści i udostępniania usług towarzyszących głównej treści stron witryny.

Migawki

Gotowa witryna. Natychmiast po instalacji dysponujesz witryną gotową do złożenia wizyty. Ze wszystkim, czego potrzebujesz na początek. Dodajesz treści, a Portal! sam tworzy za Ciebie strony.